Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fany a Vobluda


167.6.2008

Nové informace o pejscích od členky Ligy na ochranu zvířat:

"Dnes jsem mluvila s novými majiteli pejsků Fany a Ferdy (Vobludy). Podle jejich informací už budují plot a až bude hotový, tak slíbili, že nám zavolají, abychom se přijeli podívat a třeba i nafotit. Pejsci už prý na procházce běhají na volno, panička je naučila na piškoty, že přiběhnou. Ferda prý miluje vodu a tak mu dopřávaj každodenní koupel v místním potoce. Jsou z něho nadšení, jaký prý je dobrák a jak ho Fany dokáže pérovat. Fany se teď momentálně hárá."

2.2.2008

2.2. byla Fany a Vobludu v novém domově opět navštívit členka Ligy na ochranu zvířat společně s webmasterem, aby se podívali, jak se pejskům daří nadále.

"Na návštevu jsme přijeli neohlášeně. Pejsky jsme ale doma nezastihli, tak jsme jim okoukli boudy, poradili co by se dalo vylepšit a vydali se dle instrukcí Fany a Ferdovi naproti. Zastihli jsme je, jak se vrací z procházky, takže informace o tom, že jsou oba psi venčeni se nám potvrdila. Když si značkovali okolí při cestě zpět, bylo vidět, že už pomalu nemají čím, takže byli opravdu vyvenčeni. Fanynka byla po procházce žíznivá a hned šla k misce z vodou, kterou měla čistou a doplněnou, což nás mile potěšilo. Znovu jsme apelovali na nutnost výběhu pro psy a že není vhodné, aby byli přivázáni a bylo nám přislíbeno, že se majitelé budou snažit tuto situaci vyřešit co nejdříve a rovnou nám ukázali místo, které by v budoucnu měli pejsci oplocené k volnému pobíhání. Jinak pejsci jsou veselí s k majitelům vstřícní, což svědčí o tom, že se k nim nechovají špatně. Samozřejmě se zase za čas přijedeme podívat, jestli už je výběh vyřešen a pejsci nejsou uvázáni."

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

20.1.2008

19.1. byla Fany a Vobludu v novém domově navštívit členka Ligy na ochranu zvířat, aby se podívala, jak se jim daří. A co nám napsala?

"Fany i Vobluda žijí v Otíně, Fany zůstalo její jméno, Vobludu přejmenovali na Ferdu, jsou z nich vlastně hlídací psi. Fany je uvázaná za domem, přes noc je ve sklepě, Ferda je uvázaný za stodolou u boudy na 2m řetězu. Procházky prý mají 2krát denně. K domu patří poměrně velký objekt, ovšem není oplocený, proto jsou psi přivázáni. Až bude plot, budou prý běhat volně, ale to prý bude až za dva roky. Kéž by se to podařilo dřív. Pejskové by to moc potřebovali, na řetězu asi moc šťastní nejsou. Určitě se tam za čas znovu podívám, jak se jim daří a jestli už se dočkali volnosti."